Magazín fotovoltaiky

Nové podmínky programu NZÚ platí od 15. února. Pokud si pospíšíte, tak Vám ještě garantujeme výhodnější staré podmínky!

Program Nová zelená úsporám Light, zaměřený na podporu úsporných opatření v domácnostech, bude po vánoční přestávce znovu spuštěn v polovině ledna, rozšířen o přídavek na dítě.

Dotační program Nová zelená úsporám je jednou z nejdůležitějších podpor pro energetické úspory v České republice. V září 2023 se program dočká významných změn, které mají za cíl zjednodušit a zpřístupnit ho širšímu spektru žadatelů.

Solární panely LUXEN - Solární moduly této 5. řady vynikají průlomovou inovací solárních článků velikosti M10 (182 mm) pro nejvyšší výkon a nejnižší LCOE (z ang. levelized cost of energy/vyrovnané náklady na energii), což činí z řady 5 optimální volbu pro malé i velké solární elektrárny. Technologie plátků s příměsí galia výrazně zvyšuje výkon a...

Intersolar je největší výstava v oblasti solární energie v Evropě. Koná se každoročně v Mnichově v Německu a shromažďuje více než 2 000 vystavovatelů z celého světa. Výstava je skvělou příležitostí pro odborníky z oboru, aby se seznámili s nejnovějšími technologiemi a trendy v oblasti solární energie.

Luděk Niedermayer: V Evropském parlamentu mám dva kolegy, kteří řešili otázku zda "mít či nemít". Šlo o fotovoltaickou elektrárnu. Ani jeden nehodlal využít dotaci a nakonec jen jeden si elektrárnu pořídil. I proto jsem se rozhodl propočítat, jak je to s návratností takové investice. Možná překvapí, že návratnost samotné fotovoltaiky bez dotace a...